Książka Rośliny pożytkowe Aneta Sulborska

Książka Rośliny pożytkowe Aneta Sulborska

Tak dokładnego opracowania dotyczącego roślin miododajnych na rynku jeszcze nie było. Przygotowała je dr Aneta Sulborska z katedry Botaniki i Fizjologii Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która od wielu lat publikuje na łamach „Pasieki” artykuły na temat roślin miododajnych.

K182P
99,00 zł
Brutto

Zbierz punkty

Za zakup tego produktu otrzymasz 99Punkty lojalnościowe

 

Pozycję rozpoczyna dział objaśniający podstawową terminologię botaniczną, która przyda się podczas rozpoznawania gatunków. Dalej scharakteryzowano drobiazgowo występujące w Polsce, najbardziej wartościowe rośliny pożytkowe. Opisy zawierają informacje nie tylko o ich wyglądzie, lecz również sposobach pielęgnacji i rozmnażania, zastosowania w tradycji ludowej czy ciekawostki dotyczące nazwy. Dodatkowo przy każdym gatunku wstawiono tabelę zawierającą jego kluczowe parametry, m.in. wydajność miodową i pyłkową. Wszystkie rośliny opatrzone są zdjęciami, co znacznie ułatwia identyfikację.
Gatunki uporządkowano według pory kwitnienia – od pożytków wczesnowiosennych do jesiennych – które w każdym rozdziale podzielone są dodatkowo pod względem typu (drzewa, rośliny zielne itd.), co bardzo ułatwia zaplanowanie nasadzeń w ogrodzie tak, by przez cały rok dostarczał pokarmu pszczołom.
Dzięki książce „Rośliny pożytkowe” już nigdy nie będziesz miał wątpliwości, co posadzić w ogrodzie. To pozycja pełna wiedzy, która musi znaleźć się na półce każdego pszczelarza!

  • Szczegółowy opis 302 roślin
  • Ponad 750 stron treści
  • Rośliny uszeregowane zgodnie z terminem kwitnienia i pokrojem - ułatwia rozpoznawanie, planowanie nasadzeń ozdobnych i upraw. Przydatne dla pszczelarzy, studentów i ogrodników!
  • Instruktaż rozpoznawania roślin - od liścia i kwiatu, przez pokrój, po pędy i owoce. Roślina rozpracowana!
  • Nazwy polskie, łacińskie, angielskie i niemieckie gatunków!

Tytuł: Rośliny pożytkowe
Autor: Aneta Sulborska
Wydawnictwo: Wydawnictwo „Pasieka”
Rok wydania: 2019
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 754
Format (wymiary): 242×171 mm
Numer ISBN: 978-83-953017-2-8

Brak opini

- Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.