KOMUNIKATSzanowni Państwo,

W związku z obserwowanym w ostatnim czasie, wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 oraz potwierdzeniem kolejnych przypadków tej choroby na terenie Polski. Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie organizator I Międzynarodowych Targów Pszczelarskich w Hali i Konferencji APIRogów 2020 oraz wydarzeń towarzyszących wraz ze współorganizatorami: Polskim Związkiem Pszczelarskim, Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Łodzi, Przedsiębiorstwem Pszczelarskim Tomasz Łysoń, Fundacją Apikultura, Instytutem Medycyny Weterynaryjnej SGGW i Gminą Rogów, z przykrością informują o zmianie terminu planowanego wydarzenia.

O ile sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem na to pozwoli, I Międzynarodowe Targi Pszczelarskie w Hali i Konferencja APIRogów 2020 odbędą się w dniach 8-9 sierpnia 2020 r.

Nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Targów i Konferencji, które miały zgromadzić ponad tysiąc osób (w tym gości zagranicznych). Organizatorzy, decydując się na taki krok, kierowali się rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Powiatowego w Brzezinach, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Ministerstwa Zdrowia oraz Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w kraju.