Interaktywne Centrum Pszczelarstwa

Apilandia

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Łysoń  - firma z 20-letnią tradycją, zaprasza w podziemną podróż do Apilandii,

gdzie w niesamowity sposób połączone ze sobą zostały historia i nowoczesność, ukazujące szeroko rozumiane zagadnienia związane z pszczelarstwem.

 

Zwiedzanie Apilandii podzielone zostało na kilka etapów. Pierwszy z nich pozwoli na poznanie znaczenia i roli pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin oraz zwierząt.

Tutaj także przedstawiona zostaje rola pszczelarza w opiece nad pszczołami. Ukazane zostają też możliwości działań, jakie może podjąć każdy, aby pomóc pszczołom.

 

Kolejny etap przygody w Apilandii pozwoli poznać tajniki branży pszczelarskiej, a także przez chwilę wcielić się w życie pszczelarza.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość nie tylko poznać narzędzia pracy pszczelarza, ale również samodzielnie wykonać jego obowiązki,

korzystając z interaktywnych przyborów wykorzystywanych przez bartników.

  

Następny odcinek zwiedzania podziemi obfituje w barwne obrazy i niezwykłe pokazy multimedialne, dzięki którym ukazane zostaną sekrety z życia pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim.

W sposób szczególny przybliżona zostaje tutaj praca pszczoły miodnej. Zwiedzający na tym etapie pozna tajniki powstawania miodu,

a także dowie się co jeszcze do zaoferowania ma Apis mellifera człowiekowi.

 

Po wyjściu z podziemi na odwiedzających czeka jeszcze nowoczesna i wzorowo wyposażona pasieka,

gdzie można pospacerować wśród uli i zaznajomić się z gatunkami roślin miododajnych.

Po opuszczeniu Apilandii może okazać się, że Twoja  własna przygoda z pszczołami dopiero się zaczyna!

 

Wielkie Otwarcie już: