4 marca 2022 w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa jednego z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych na świecie - EY Przedsiębiorca Roku. Spośród przedstawicieli polskiego świata biznesu, do ścisłego finału dotarło jedynie 18 przedsiębiorców, reprezentujących swoją działalność w 3 różnych kategoriach: Nowe Technologie/Innowacyjność, Nowy Biznes oraz Produkcja i Usługi. To właśnie w tej ostatniej, został wyróżniony nagrodą specjalną Tomasz Łysoń, Prezes Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Łysoń, za połączenie tradycji rodzinnej z prowadzeniem biznesu w harmonii z przyrodą i lokalną społecznością. Jest to dla mnie bardzo cenne, że branża pszczelarska, pszczelarstwo i pszczelarze jest doceniane w wielkim biznesie – dziękował podczas przemówienia Tomasz Łysoń, laureat tego wyjątkowego wyróżnienia.

Firma Tomasza Łysonia funkcjonuje na rynku od 27 lat. Produkowany przez nią asortyment stanowi obecnie 70%  udziału w sprzedaży branżowej na polskim rynku. Obecnie, przedsiębiorstwo LYSON, zajmuje stanowisko europejskiego lidera specjalizującego się w produkcji sprzętu pszczelarskiego. Działalność eksportowa to ok. 70% przychodów firmy z dystrybucją w ponad 70 krajach. Tomasz Łysoń założył Przedsiębiorstwo Pszczelarskie w 1995 roku, kontynuując rodzinne tradycje, których początki sięgają 1951 roku. Ważną rolę w historii firmy odgrywa tutaj dziadek Tomasza, Marian Łysoń, jeden z pierwszych konstruktorów uli styropianowych w Polsce, będących wówczas innowacyjnym rozwiązaniem w gospodarce pasiecznej. Firma zatrudnia obecnie ponad 250 osób. Marka Łysoń rozwija swoją działalność pszczelarską na wielu płaszczyznach. W 2004 roku, poszerzono działalność firmy o Gospodarstwo Pasieczne Łysoń, będące spółką Tomasza z siostrą Katarzyną. Przedsiębiorstwo Tomasza Łysonia, to nie tylko promocja pszczelarstwa, ale także mocny nacisk na wartość edukacji we współczesnym społeczeństwie. 

W 2018 roku, w podziemiach siedziby firmy w Kleczy Dolnej koło Wadowic, uruchomiono jedyne w Polsce Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia, które w multimedialny sposób zachęca i edukuje odwiedzających w tematyce pszczelarskiej. Firma Łysoń to także Fundacja Apikultura, której celem jest uświadomienie społeczeństwu roli pszczół w ekosystemie, promocja produktów pszczelich oraz wszelkiego rodzaju pomoc środowisku pszczelarskiemu. To właśnie te wartości zostały wyróżnione podczas Gali Finałowej EY Entrepreneur Of The Year - Przedsiębiorca Roku w postaci nagrody specjalnej, doceniając tym samym fundament, na którym od lat opiera się firma Łysoń i jej działania. 

 Zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorcy Roku, w kategorii Produkcja i Usługi, został Rafał Brzoska - prezes zarządu Grupy Kapitałowej Integer. Jednak polska edycja to jedynie przedsionek prestiżu na skalę światową. Już w czerwcu 2023, tegoroczny zwycięzca reprezentujący polskie środowisko biznesowe, weźmie udział w ogólnoświatowym finale konkursu EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.  

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.