Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Matki Pszczele

Wartościowe matki pszczele

Matka pszczela, stanowiąca głowę dobrej rodziny, musi wyróżniać się wysoką jakością, za którą idzie wydajność, selekcja cech użytkowych i kontrolowanie unasiennienie. W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie matki pszczele unasiennione i nieunasiennione różnych ras, które pomogą zwiększyć produkcyjność w pasiece i rozw...

Wartościowe matki pszczele

Matka pszczela, stanowiąca głowę dobrej rodziny, musi wyróżniać się wysoką jakością, za którą idzie wydajność, selekcja cech użytkowych i kontrolowanie unasiennienie. W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie matki pszczele unasiennione i nieunasiennione różnych ras, które pomogą zwiększyć produkcyjność w pasiece i rozwinąć ją w oczekiwanym kierunku. Proponujemy specjalne wyselekcjonowane pszczoły, które będą doskonałe zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych bartników.

Matki pszczele sprzedam

Matki pszczele powinny wykazywać się łagodnością, by przekazać ją na pszczoły. Pożądane są także niska rojliwość, brak skłonności do rabowania czy dobre wykorzystywanie pożytków nektarowych i spadziowych. Cechy dobrej matki pszczelej będą przekazywane na kolejne pokolenia pszczół, które powinny dobrze się rozwijać i dawać możliwość wysokich zbiorów miodu. Warto wybierać królową pochodzącą od sprawdzonego sprzedawcy – nasza pasieka hodowlana znajduje się pod stałym nadzorem krajowego Centrum Hodowli Zwierząt.

Matki pszczele nieunasiennione i unasiennione – jak wybrać

Matki pszczele nieunasiennione są w wieku 1-10 dni – są to owady, które nie były wypuszczane na lot godowy, dlatego po dodaniu ich do nowej rodziny, konieczne jest odczekanie, aż unasiennią się i rozpoczną czerwienie. Innym produktem są matki pszczele unasiennione, czyli takie, które odbyły już lot godowy – mogą one być od razu czerwiące co oznacza, że przebywały w uliku do czasu rozpoczęcia czerwienia. Matki hodowlane (unasiennione – nazywane także reprodukcyjne), są przeznaczone do oceny i selekcji w celu reprodukcji linii hodowlanej, odpowiednie do rodzin pszczelich produkcyjnych.

Jak przygotować rodziny do dodania lub wymiany matek

Najlepszą opcją jest kupienie odkładów lub rojów bez królowej i włożenie jej w klateczce do ula. Jeśli natomiast chcemy wymienić matkę pszczelą, należy najpierw usunąć starą matkę, a następnie dodać do ula nową wraz z pszczołami towarzyszącymi. Po odczekaniu aż czerw zostanie zasklepiony i usunięciu mateczników, odsłaniamy dostęp do kanału klateczki zalepionego wcześniej ciastem i obserwujemy, czy zostanie ona przyjęta.

Więcej
Gorące promocje firmy LYSON Uliki 6ramkowe kup 10 i otrzymaj 1 w gratisie


W związku z dużą liczbą zamówień aktualny czas wysyłki wynosi 7 dni roboczych

Zapraszamy również do sklepów stacjonarnych

Matki Pszczele 
Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów