Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Asortyment pszczelarski

Sprzęt pszczelarski w sklepie Łysoń

W naszym sklepie każdy amator pszczelarstwa, jak i bartnik prowadzący dużą pasiekę znajdzie specjalistyczny sprzęt pszczelarski, który umożliwi mu efektywną pracę z pszczołami. Oferujemy bardzo różnorodne narzędzia, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą przez wiele lat. Zobac...

Sprzęt pszczelarski w sklepie Łysoń

W naszym sklepie każdy amator pszczelarstwa, jak i bartnik prowadzący dużą pasiekę znajdzie specjalistyczny sprzęt pszczelarski, który umożliwi mu efektywną pracę z pszczołami. Oferujemy bardzo różnorodne narzędzia, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą przez wiele lat. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie do każdego etapu pracy przy ulach i miodobraniu.

Akcesoria do uli, ramki i inne

Drobny sprzęt pszczelarski taki jak akcesoria do ula będzie niezastąpiony w każdej pasiece. Począwszy od zasuwki na wylot, poprzez pierścienie do powałki czy przegonki i korki. Te niewielkie elementy pomogą w organizacji życia pszczelej rodziny.

Ramki i akcesoria zapewniają miejsce na budowanie plastrów i rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy modele dopasowane do poszczególnych typów uli, które posłużą przez wiele sezonów. Kraty, płytki i siatki to kolejne z akcesoriów przydatnych np. w czasie ograniczania rozprzestrzeniania się chorób i ogólnego zwiększenia bezpieczeństwa w ulu. Krata odgrodowa umożliwia m.in. skuteczne oddzielenie gniazda od części ula, w której magazynuje się miód.

Dłuta, podkurzacze, zmiotki i odsklepiacze

W czasie miodobrania oraz dbania o higienę w ulu niezastąpione będą takie akcesoria pszczelarskie takie jak dłuta, odsklepiacze czy noże. To one umożliwiają łatwe rozdzielenie ramek i elementów posklejanych kitem pszczelim. Podkurzacze czy zmiotki i szczotki są bardzo pomocne w czasie miodobrania, uspokajając pszczoły i umożliwiając pobranie ramek.

Sprzęt do walki z chorobami i środki do dezynfekcji

Choroby pszczół są niestety zmorą wielu pasiek, dlatego oferujemy skuteczne narzędzia i środki do ich zwalczania. Asortyment pszczelarski tego rodzaju pomaga również w walce z warrozą, jedną z najniebezpieczniejszych chorób pszczelich. By poprawić odporność i higienę pszczół warto również zainwestować w specjalne środki do dezynfekcji uli i inne środki chemiczne, które sprawdzą się w czasie różnych czynności bartniczych.

Inne akcesoria pszczelarskie

Wśród naszego bogatego asortymentu można znaleźć sita, akcesoria do hodowli matek pszczelich czy izolatory umożliwiające ich oddzielenie od pozostałych pszczół. Początkujący bartnicy ucieszą się z zestawów startowych, które można podarować również w ramach prezentu. Poznajcie naszą pełną ofertę akcesoriów i cieszcie się czasem spędzonym na swoim ulubionym hobby lub owocnej pracy!

WięcejPromocja na Ule styropianowe 10+1

Asortyment pszczelarski 
Jest 379 produktów.

Podkategorie

 • Akcesoria do uli

  Miodobranie to jedna z najważniejszych chwil w sezonie pasiecznym. Oznacza to, że powinniśmy podejść do niego z rozwagą i ostrożnością, by nie drażnić rodzin pszczelich. W czasie miodobrania pszczoły mogą przeszkadzać, a nawet atakować pszczelarza. Rozwiązaniem tego problemu jest przegonka do ula, którą montuje się w powałkach. To dzięki niej bezpiecznie odbierzemy dojrzały miód z nadstawki, nie naruszając jednocześnie trybu pracy i życia rodziny pszczelej czy powodując strat miodu. Sklep Łysoń oferuje przegonki dla pszczół różnej wielkości wykonane z trwałych i praktycznych materiałów.

  Jak działa przegonka dla pszczół

  Przegonki do uli wprawia się do poziomej przegrody wykonanej ze sklejki wodoodpornej i wkłada pomiędzy gniazdo, a nadstawkę. W ten sposób będzie ona pełniła rolę jednokierunkowego tunelu zamykającego przejście w kierunku odwrotnym.
  Dzięki temu nie tylko sterujemy pszczołami, ale po 24-48 godzinach będziemy mogli przystąpić do miodobrania bez obecności latających pszczół. Przegonka pszczelarska jest stosowana i polecana szczególnie w ulach wielokorpusowych. Sprawdzi się w szczególności w średnich i dużych pasiekach, w których miodobranie bywa bardzo czaso- i pracochłonnym procesem.

  Jak wybrać najlepsza przegonkę do ula

  Przegonki dla pszczół mogą być wykonane z różnorodnych materiałów takich plastik lub poliuretan. Wstawia się je we wspomniane wcześniej drewniane sklejki. Każdy z modeli ma podobne właściwości, przy czym najpopularniejsze produkty mają 8 przelotów, którymi pszczoły przedostają się do gniazda. Przegonki do uli warto dobrać pod kątem rodzaju ula, jego wielkości czy ilości poziomów.

  Przegonka w ulu i inne akcesoria do miodobrania

  Przegonka dla pszczół nie jest jedynym praktycznym akcesorium pszczelarskim, które ułatwi i przyspieszy miodobranie. Przygotowując się do tego procesu, należy wyposażyć się w pusty i czysty korpus z dennicą i daszkiem do przenoszenia plastrów, szczotkę do omiatania robotnic czy kombinezon pszczelarski, który ochroni nas przed ewentualnymi ugryzieniami. Niezbędne będą również podkurzacz oraz profesjonalny sprzęt do pozyskiwania miodu, które sprawią, że prace w pasiece przebiegną sprawnie i bezproblemowo.

  W sklepie Łysoń.com oferujemy trwałe stojaki pod ule, dzięki którym praca w domowej czy w wędrownej pasiece będzie bardziej komfortowa. W naszym asortymencie znajdą Państwo zarówno modele stalowe ocynkowane, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych czy metalowe, które utrzymają ule wielkopolskie oraz inne w stabilnej pozycji nad podłożem. 

  Praktyczny stojak pod ul

  Ule warto ustawić na podstawce, która nie powinna wychodzić poza krawędzie zewnętrzne, ponieważ ściekająca woda może powodować korozję lub butwienie (w przypadku modeli drewnianych). Stojak pod ule wykonany ze stali czy z metalu może stać bezpośrednio na podłożu, jeśli jednak stosujemy modele drewniane, zaleca się podłożenie cegieł, płytek ceramicznych lub innych materiałów, które zapobiegną niszczeniu.

  Bardziej praktyczne są z pewnością stojaki pasieczne metalowe czy stalowe, które nie wichrują się ani nie przekrzywiają poddane naciskowi ula czy trudnym warunkom atmosferycznym.

  Najlepsze stojaki pod ule

  Stojak pod ul należy wybierać przede wszystkim pod kątem wielkości i wymiarów – wybrane modele sprawdzą się w przypadku pojedynczych uli, a inne zmieszczą nawet kilka stojących obok siebie. Same wymiary muszą być zawsze dostosowane do rozmiaru dennicy określonego typu ula. Wygodne są również produkty z regulowaną wysokością, które docenią zarówno właściciele wędrownych pasiek jak i osoby o wysokim wzroście.

  Stojaki pod ule o budowie tradycyjnej to najbardziej optymalny wybór, który zapewni możliwość zadbania również o otoczenie ula, np. wygodne koszenie trawnika. W pasiekach stacjonarnych można je stosować także pod lekkie ule styropianowe, ale będą one wymagały dodatkowego obciążenia dachu, by wiatr nie spowodował uszkodzeń.

  Stojaki pod ule mogą być również regulowane, dzięki czemu sprawdzą się jako podpora do różnych rodzajów uli. W naszej ofercie znajdują się także nowoczesne statywy, które łączy się ze sobą za pomocą belek, tworząc miejsce na ustawienie kilku uli.

  Stojak pod ul idealny do twojej pasieki

  Stojak pod ul sprawia, że pięknie prezentuje się on w naturalnym otoczeniu naszego ogrodu czy działki. Jego główną rolą jest jednak zapewnienie stabilnego domu rodzinom pszczelim, dlatego zawsze wybierajmy go biorąc pod uwagę typ ula czy terenu, na którym stoi nasza pasieka.

 • Ramki i akcesoria

  Oferujemy ramki do ula i beleczki odstępnikowe, które charakteryzują się starannością wykonania i wysoką trwałością. Będą one niezastąpione w prawidłowym funkcjonowaniu ula, by pszczoły mogły budować na nich plastry. Ramki do uli są wykonywane z naturalnego drewna sosny, świerku czy lipy bądź z tworzywa sztucznego. Są dostosowane do popularnych rozmiarów uli.

  Ramki wielkopolskie

  Ramka wielkopolska, jak i inne modele, zawsze powinny być dopasowane do typu ula. W wybranych produktach najlepsza będzie ramka wielkopolska 18 cm, a w innych mająca zupełnie inne wymiary. Tradycyjne ramki pszczele są wykonywane na ogół z beleczek o grubości 10 mm i szerokości 25 mm, chociaż finalnie mogą znacznie różnić się wysokością i szerokością. Dzięki specjalnemu czopowi do składania, ich montaż jest bardzo prosty. Ramki do ula wielkopolskiego dostępne w naszym sklepie będą niezastąpione w pracy bartnika.

  Ramki do ula warszawskiego

  Ramki warszawskie charakteryzują się odmiennymi wymiarami – 435x300 mm, do których pasują odpowiednie węzy pszczele. Czym są węzy? Dla przypomnienia to szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra, którym wypełnia się właśnie ramki. Są one wykonywane z wosku lub plastikowe, w zależności od potrzeb bartnika.

  Ramki do ula dadant

  Ramki dadant są przystosowane do ula o tej samej nazwie, który został skonstruowany już w 1868 roku w Ameryce Północnej. Wymiary ramek do niego wynoszą 300x425 mm. Ul dadant posiada możliwość nadbudowania za pomocą dostawki, do której pasuje ramka o połowę mniejsza od tradycyjnej.

  Ramki do uli wielkopolskich oraz inne modele są sprzedawane w kompletach, jak i pojedynczo, by ich ilość mogli Państwo dopasować do swoich potrzeb. Do najczęściej wybieranych ramek do uli należą: ramki Langstroth, ramki pszczele wielkopolskie, ramki wielkopolskie hoffmanowskie, ramki do uli dadant oraz ramki do uli warszawskich.

  Beleczki odstępnikowe do ula

  W sklepie Łysoń znajdziesz również beleczki odstępnikowe służące do zamykania gniazda od góry. Na nich osadza się propolis. Zamiast beleczek można również zastosować powałkę, która jest powszechnie stosowana jako dno przy transporcie miodowych korpusów, ale również idealna do zamknięcia gniazda pszczelego.

 • Kraty, płytki i siatki

  Krata odgrodowa to niezbędny element wyposażenia każdego ula. W naszym sklepie mają Państwo do wyboru kraty odgrodowe metalowe, plastikowe oraz winidurowe w różnych wymiarach. Każda z nich zapewnia skuteczne oddzielenie gniazda od części ula, w której magazynowany jest miód.

 • Dłuta

  Dłuta Bee Tools to uznane na całym świecie amerykańskie dłuta pasieczne, które służą do rozdzielania ramek i elementów ula posklejanych kitem pszczelim. Marka BeeTools daje gwarancję bardzo wysokiej jakości - produkuje dłuta pasieczne nierdzewne, bardzo wysokiej jakości, komfortowe w użytkowaniu. W naszym asortymencie dostępne są dłuta pasieczne Bee Tools krótkie, średnie, długie.

 • Podkurzacze

  W pszczelarstwie potrzeba całego szeregu różnorodnych sprzętów, by pszczoły były w dobrej kondycji, a produkcja miodu szła sprawnie. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne akcesoria pszczelarskie, w tym podkurzacze. Przydadzą się one wtedy, gdy przy ulach trzeba wykonać niezbędne prace czy po prostu wybrać miód, a rój jest rozdrażniony. Podkurzacze dostępne w ofercie różnią się kształtem, wysokością i materiałem powlekania. U nas można również kupić także paliwo do podkurzacza i specjalny mieszek.

 • Sita

  Profesjonalne sita pszczelarskie do miodu

  Oferujemy profesjonalne sita do miodu, dzięki którym każdy bartnik oczyści mechanicznie produkt pszczeli z resztek wosku i innych zanieczyszczeń podczas zlewania go do pojemników. Są to produkty dedykowane zarówno do pasiek amatorskich, jak i profesjonalnych. W naszej ofercie znajdziesz sita do odstojników o różnorodnej pojemności, jak i sita plastikowe cylindryczne, sita stożkowe do beczek, modele o standardowym kształcie i pojedyncze lub podwójne wypukłe. Różnią się one materiałem wykonania, rozmiarami, konstrukcją oraz przeznaczeniem, by każdy pszczelarz mógł wybrać produkt odpowiadający jego potrzebom i budżetowi. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie i dobierz inne niezbędne akcesoria do prowadzenia pasieki takie jak podkurzacze i zmiotki pszczelarskie.

  Sita pszczelarskie wykonane z różnorodnych materiałów

  Najprostsze sito pszczelarskie może być wykonane z gęstej nylonowej siatki, dzięki czemu ze względu na gęstość oplotu doskonale sprawdzi się podczas odcedzania w przydomowej pasiece. W naszej ofercie każdy pszczelarz znajdzie także metalowe i nierdzewne produkty. Pierwsze z nich są wytwarzane ze stali ocynkowanej, dzięki czemu są nieco bardziej przystępne cenowo, a sito do miodu nierdzewne zapewni największą trwałość i jakość. Niektóre modele są przeznaczone do odstojników, jako niezbędne elementy podczas przelewania miodu.

  Praktyczne sito do czyszczenia miodu

  Podwójne sita pszczelarskie zapewniają jeszcze dokładniejsze mechaniczne czyszczenie miodów – jedne z sit wyróżnia się mniejszymi oczkami w siatce, która zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, a drugie pozwala na pozostanie na sicie większych zabrudzeń. Jeśli chcemy odcedzać miód wprost do beczki lub innego pojemnika, praktyczne będzie sito stożkowe do miodu, które należy dopasować do rozmiaru otworu, by oczyścić miód z wszelkich zanieczyszczeń. Jest ono często wykorzystywane przez pszczelarzy do ostatniego etapu cedzenia, by usunąć najdrobniejsze zanieczyszczenia. Sito do odcedzania miodu może być także wypukłe lub płaskie – model wypukły jednocześnie pomieści większą ilość produktu pszczelego.

  Do sita niezbędne będą także odstojniki lub wiadra nierdzewne, które można wykorzystać do wielu funkcji, a także odsklepiacze, niezbędne w procesie miodobrania.

 • Hodowla matek pszczelich

  Hodowla matek pszczelich wymaga wielu specjalistycznych produktów, które mogą Państwo nabyć w naszym sklepie. Izolatory, klateczki czy rojołapki są przystosowane do wybranych uli, posiadają różne rozmiary oraz parametry, które zapewnią ich najlepsze wykorzystanie. Zapewniamy Państwu akcesoria i sprzęt, które gwarantują odpowiednie przygotowywanie i przeprowadzenie hodowli matek pszczelich.

  Wychów matek pszczelich

  Hodowla matek pszczelich to doskonały sposób na to, by w każdej pasiece znalazły się pszczoły o najlepszych walorach użytkowych, które pozwolą na wygodną pracę, wykorzystają wszelkie pożytki i bez problemu utrzymają siłę w sezonie, mało lub najlepiej w ogóle nie chorując. Zaleca się, by wymieniać matkę pszczelą co dwa lata, czyli w języku pszczelarskim co trzeci sezon czerwienia. Najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup od sprawdzonych, profesjonalnych hodowców bądź wyhodowanie ich samodzielnie.

  Matki pszczele – hodowla we własnej pasiece

  Zakup matki pszczelej nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Coraz więcej pszczelarzy decyduje się na hodowlę, która jest opłacalna wtedy, gdy posiadamy w pasiece więcej niż 10 uli. Wychów matek pszczelich nie należy do najłatwiejszych zadań, gdyż wymagane są odpowiednie warunki, znajomość metod oraz profesjonalny sprzęt. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, najpierw musimy wyposażyć się w zestaw do wychowu matek pszczelich lub skompletować cały niezbędny sprzęt do wychowu matek pszczelich. Niezależnie od naszej decyzji, możemy w ten sposób wzmocnić własną hodowlę lub zacząć sprzedawać matki na zewnątrz, zyskując dodatkowe przychody w pasiece.

  Niezbędne narzędzia do wychowu matek pszczelich

  Jeśli chcemy rozpocząć hodowlę matek pszczelich, konieczne będzie zaopatrzenie się w różne niezbędne akcesoria i narzędzia. Jeśli zamówiliśmy już matkę reprodukcyjną, musimy przygotować rodzinę, najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem. Analizując potrzebne elementy, niezbędne będą ramka gniazdowa, mocowanie uchwytu miseczki matecznikowej, sam uchwyt, miseczka i lokówka z zamknięciem na cały system. Inne akcesoria do wychowu matek pszczelich niezbędne w naszej pasiece to łyżeczki do przekładania larw, klateczki matecznikowe, ramki klateczkowe oraz sprzęt do znakowania matek. Jeśli zdecydujemy się na dystrybucję pszczół, nieocenione będą również klatki wysyłkowe, izolatory oraz uliki weselne i na odkłady.

  Jeśli dbają Państwo o swoją hodowlę pszczół, proponujemy zakup matki pszczelej nieunasiennionej, która odpowiada za rozmnażanie i zachowanie całej rodziny pszczelej. Nasze matki reprezentują najwyższą jakość, a każdy pszczelarz, który pragnie zachować rodziny na wysokim poziomie produkcyjnym, musi prowadzić ich planowaną wymianę.

 • Odsklepiacze, rozluźniacze, noże

  Narzędzia, sprzęt oraz akcesoria pszczelarskie, dostępne na rynku znacznie ułatwiają dziś pracę z pszczołami. W każdej pasiece z pewnością przyda się dobrej jakości dłuto pszczelarskie, które pomoże w rozłączaniu ramek sklejonych propolisem. Pracę ułatwią również trwałe i stabilne chwytacze pszczelarskie. Dzięki temu wyciąganie ramki z miodni będzie przebiegało znacznie szybciej i sprawniej. Bogata oferta produktów dostępnych w naszym sklepie pozwoli każdemu pszczelarzowi wybrać dla siebie nie tylko odpowiednie dłuto pszczelarskie czy chwytacze, ale również wiele innych akcesoriów na miarę własnych potrzeb.

 • Zmiotki i szczotki

  Szeroki wybór zmiotek i szczotek pozwoli wybrać odpowiednie narzędzia, dzięki którym można w prosty sposób zadbać o higienę w ulu ale także i pracowni.

 • Sprzęt i środki do walki z chorobami

  Sprzęt i środki do walki z chorobami w sklepie Łysoń

  Choroby pszczele mogą dziesiątkować rodziny, a nawet prowadzić do ich całkowitego wymarcia, dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie oraz dobranie środków do walki z nimi. Oferujemy wysokiej jakości leki dla pszczół o właściwościach przeciwgrzybicznych, przeciwbakteryjnych, które mogą być także stosowane prewencyjnie. Ponadto proponujemy specjalistyczny sprzęt, który pomoże w zastosowaniu odpowiednich produktów zarówno na warrozę, jak i inne popularne choroby. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i wybrania produktów, które zadbają o zdrowie i kondycję owadów w pasiece.

  Specjalistyczne leki na warrozę

  Walka z Varroa Destructor jest praktycznie na stałe wpisana w działania każdej pasieki, dlatego oferujemy wszystkie popularne i skuteczne leki na warrozę, które należy stosować wymiennie, by osiągnąć jak najlepsze wyniki walki z pasożytem. Amitraza dostępna pod postacią tabletek do spalania bądź pasków do zawieszenia w ulu wyróżnia się skutecznością na poziomie 98%. Innym preparatem do walki z warrozą jest tymol, który występuje zazwyczaj pod postacią płytek. Uwaga – działa on wyłącznie w określonym zakresie temperatur. W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie także preparaty z flumetryną pod postacią pasków. 

  Zwalczanie warrozy naturalnymi środkami

  W naszym sklepie można nabyć także kwas mrówkowy, szczawiowy oraz inne produkty stosowane do naturalnego zwalczania warrozy. Będą to najlepsze preparaty dla osób prowadzących gospodarstwa ekologiczne. Leki na warrozę są dostępne w opakowaniach o odmiennej wielkości, by z łatwością dobrać produkt do własnych potrzeb. W przypadku stosowania takich produktów, niezbędne będą także dostępne u nas dozowniki do kwasów, a także zestawy do kontroli osypu warrozy, po których łatwo można ocenić skalę porażenia rodziny. 

  Probiotyki i inne środki zapobiegawcze

  Leki dla pszczół powinny być także stosowane zapobiegawczo – noszą one nazwę probiotyków. Specjalnie stworzone kompozycje wspomagają owady w okresie zwiększonej podatności na infekcje, pomagając odbudować uszkodzone tkanki. Probiotyki dla pszczół wpływają pozytywnie na naturalną odporność i poprawiają produktywność. Oferujemy również wysokiej jakości środki zapobiegające zgnilicy, a także stymulujące składanie jaj przez królową czy obniżające śmiertelność pszczół. Proponujemy także preparaty do wabienia roju, które przyciągną robotnice.

  Środki do walki z innymi chorobami

  W naszej ofercie znajdują się także leki dla pszczół zwalczające zgnilca, eliminujące barciaka oraz inne choroby dotykające owady. Polecamy także kulki antymolowe oraz preparaty do aromatyzacji i dezynfekcji. Należy pamiętać o tym, że do walki z chorobami niezbędne będą np. dennice higieniczne, pomagające w utrzymaniu czystości, a także środki do dezynfekcji.

 • Izolatory

  Izolator matki pszczelej

  Oferujemy wysokiej jakości izolatory dla matek pszczelich, które będą niezastąpione w wielu pasiekach. W naszym asortymencie można znaleźć produkty o różnorodnym rozmiarze dostosowane do poszczególnych typów ula, dlatego należy zawsze sprawdzić ich parametry i wymiary. Izolator dla matki pszczelej może być wykonany z drewna z metalową siatką bądź w całości metalowi. W naszym asortymencie bez problemu znajdą Państwo również specjalne pokrywy. Metoda izolatorowa jest bardzo skuteczna w wielu pasiekach, a stosując nasze izolatory, będą mieli państwo pewność pełnego bezpieczeństwa owadów.

  Izolator jednoramkowy lub wieloramkowy

  Izolator wielkopolski oraz inne mogą pomieścić jedną lub wiele ramek, umożliwiając skuteczne oddzielenie matki pszczelej od reszty rodziny. Izolatory doskonale zabezpieczają przed wydostaniem się z niej matki dzięki specjalnej wielkości otworom, które nie stanowią natomiast przeszkody dla zwykłych robotnic. Dzięki temu zaoszczędzimy znaczną ilość czasu i wysiłku.

  Izolator 3-ramkowy jest idealny do przywrócenia w rodzinie nastroju roboczego. Należy wtedy wycofać z ula ramki z czerwiem, wkładając na ich miejsce ramki z węzą. Przy okazji powinniśmy umieścić w nim matkę pszczelą. Wykonując tego typu czynności, ograniczymy matkę w czerwieniu zwalniając pszczoły do wykonywania zbioru nektaru, co przyniesie wymierne skutki w czasie naszego miodobrania. Po wylęgnięciu się czerwia, możemy wycofać ramki z izolatora i umieścić je w zbiorczym ulu, tworząc nową rodzinę pszczelą. Należy jedynie pamiętać o podaniu matki pszczelej.

  Izolator jednoramkowy świetnie posłuży do poddawania nowej matki do ula, którą oddzielimy bądź zakupimy. Jeśli chcemy oznakować matkę, również możemy wykorzystać do tego izolator chmary.

  Izolatory i inne niezbędne akcesoria

  Asortyment pszczelarski jakim są m.in. izolatory, to nie jedyne przydatne narzędzie w każdej pasiece. Metoda izolatorowa jest chętnie stosowana na niezbyt korzystnych terenach, gdzie pożytki kończą się wraz z początkiem lata, szczególnie w małych pasiekach. Nie ma ona większego sensu na dobrych terenach i w pasiekach towarowych.

  Poza samym izolatorem warto wyposażyć się przed rozpoczęciem czynności w puste ramki z węzą, a niekiedy nawet w transportówkę, która ułatwi tworzenie odkładów na sprzedaż bądź do własnego pożytku.

 • Pozostałe
 • Środki chemiczne i do dezynfekcji uli

  Skuteczne środki do dezynfekcji uli

  Systematyczna dezynfekcja uli oraz sprzętu pasiecznego to skuteczne działanie profilaktyczne w przeciwdziałaniu chorobom pszczół i czerwiu. Profilaktyka zdrowotna nabiera w ostatnim czasie szczególnego znaczenia, stając się jedną z niewielu skutecznych metod walki z chorobami. W naszym sklepie kupią Państwo różnego typu środki takie jak np. preparaty do usuwania pozostałości miodu, szybkiej dezynfekcji powierzchni czy aromatyzacji uli. Ponadto w ofercie posiadamy również inne środki chemiczne jak np. rojowabniki, sodę kaustyczną czy siarkę mieloną, dzięki czemu będzie można kompleksowo zadbać o porządek i higienę na terenie swojej pasieki.

  Odkażanie uli – konieczne i skuteczne

  Dezynfekcja ula powinna być przeprowadzona po zimie, jeśli doszło do całkowitego osypu w pasiece. Jest ona konieczna także wtedy, gdy w wyniku zwalczania warrozy, pszczoły przenosimy z jednego ula do drugiego. By przywrócić ul do sprawności, należy dokładnie go oczyścić, a następnie zamknąć. Dezynfekcja uli styropianowych musi być przeprowadzona z wykorzystaniem sprawdzonych środków i jest jedną z najważniejszych czynności higienicznych w pasiece. Niekiedy odkażanie przeprowadza się także poprzez ogień, jednak wiąże się to z powstaniem specyficznej woni spalenizny i ryzykiem zniszczenia ula. 

  Dezynfekcja uli drewnianych powinna być przeprowadzana możliwie często – ramki należy odkażać każdorazowo przed wprawieniem węzy, a ule przed zasiedleniem nową rodziną. W tym przypadku możemy skorzystać ze wspomnianego już opalania bądź użyć dedykowanych środków odkażających, które są zdecydowanie bardziej bezpieczne. 

  Środki do dezynfekcji uli 

  Środek do dezynfekcji uli będzie nam niezbędny nie tylko w czasie mycia jego wnętrza, ale także oczyszczania miodarki po skończonym miodobraniu, narzędzi oraz innego osprzętu, który musi przeczekać do następnego sezonu. Konieczne jest dokładne umycie i odkażenie powierzchni, by nie rozmnażały się na nich bakterie i wszystko mogło być ponownie wykorzystane. 

  Dezynfekcja uli to standardowe działanie, które nie musi wiązać się wyłącznie z chorobami. W naszym asortymencie znajdziesz także preparaty do usuwania pozostałości miodu czy do wabienia rojów pszczół, które ułatwią twoje prace pasieczne.

 • Zawory do odstojników
na stronę
Pokazuje 31 - 45 z 379 elementów
Pokazuje 31 - 45 z 379 elementów